Інтернет

Ми надаємо послугу доступу до Інтернет для населення, підприємств і організацій у м. Вінниця та Вінницькій області. Ми є однією з найбільших телекомунікаційних компаній м. Вінниці, що надає високоякісні послуги вже понад 20 років. Для наших клієнтів ми пропонуємо найновіші технології підключення до Інтернет.


FTTH

FTTH (Fiber To The Home) – Оптичне волокно в дім.

Найнадійнішою архітектурою оптичної мережі є пряме волокно. При такому способі кожне волокно в кабелі від приміщень оператора зв’язку йде до одного клієнта. Подібні мережі можуть забезпечити чудову швидкість передачі даних, але вони істотно дорожче через велике використання волокон і обладнання, що обслуговує лінію зв’язку. Перевагою є можливість використання 2-го рівня мережевих технологій незалежно від того, чи це активна, пасивна або гібридна оптична мережа. Кожен оптичний сигнал від централізованого обладнання оператора зв’язку йде тільки до того кінцевого користувача, для якого він призначений.

Переваги активних мереж, побудованих за технологією Ethernet FTTH:

  • Необмежена дискретна смуга пропускання. Пряма оптоволоконна лінія може забезпечити практично необмежену смугу пропускання, що дозволяє досягти максимальної гнучкості при розгортанні сервісу в майбутньому, коли потреба в пропускній здатності зросте.
  • Великий радіус дії. У типових конфігураціях мереж доступу Ethernet FTTH застосовуються одноволоконні лінії, із заданим максимальним радіусом дії 20 км. Для роботи на великих відстанях є оптичні модулі, що дозволяють збільшити потужність оптичного сигналу.
  • Гнучке зростання. Використовувати порти на комутаторі доступу Ethernet FTTH можуть тільки ті абоненти, які оформили передплату у сервіс-провайдера. У разі появи нових абонентів можна додати додаткові лінійні карти Ethernet з високим ступенем модульності. 
  • Технологічна незалежність. Хоча поточні конфігурації Ethernet FTTH можуть використовувати технологію Gigabit Ethernet, вона може стати неактуальною протягом наступних 30-40 років. Однак одномодова оптоволоконна лінія є середовищем, що здатна підтримувати будь-яку нову технологію передачі даних. Ці технології можуть бути легко розгорнуті по тим же оптоволоконними лініями, що і Ethernet FTTH, а в багатьох випадках з використанням тієї ж Ethernet-платформи агрегування.
  • Міграція смуги пропускання. Оскільки одномодові оптоволоконні лінії не залежать від використовуваної технології і швидкості передачі даних, можна легко збільшити швидкість для одного абонента, не впливаючи на роботу інших.
  • Відділення абонентських ліній. Відділення абонентських ліній – це властивість, властива архітектурі Ethernet FTTH. Воно важко реалізується в архітектурі пасивної оптичної мережі через загальний характер середовища передачi в дереві PON.

PON

PON (Passive Optical Network) – Пасивна оптична мережа.

Кожне волокно, що йде від оператора зв’язку, обслуговує безліч клієнтів. Воно носить назву «загальне волокно» (Shared fiber). Таке волокно добудовується максимально близько до клієнта, після чого воно з’єднується з індивідуальним волокном, що йде до кінцевого споживача.

Всі абоненти мережі PON приєднані до провайдерського обладнання по одному волокні. Передача разом з прийомом відбуваються на різних довжинах хвиль. Для того, щоб абонентські сигнали не змішувалися у волокні, кожному абонентському пристрою завжди виділяється певний квант часу, в період якого він може передавати сигнал.

Технологія PON має такі переваги:

  • Мінімальне використання активного обладнання;
  • Мінімізація кабельної інфраструктури;
  • Вартість обслуговування вважається нижчою в порівнянні з Ethernet FTTH;
  • Відмінна масштабованість;
  • Висока щільність абонентських портів.

FTTB

FTTB (Fiber To The Building) – Оптичне волокно до будівлі.

Сьогодні, з усіх широкосмугових технологій найбільш цікавою і перспективною є ETTH (Ethernet To The Home – Ethernet до будинку (квартири)). Вона має найдешевшу вартість обслуговування та будівництва, високу швидкість доступу, а також підтримує симетричні швидкості передачі даних від і до користувача. Так як максимальна відстань роботи протоколу Ethernet на мідному кабелі становить всього 100м, то в основному, при побудові магістральних операторських мереж використовуються оптичні технології. Таке поєднання технологій і є FTTB.

Що дає абонентам технологія FTTB?

  • Надійний зв’язок. На роботу в мережі Інтернет не впливають погодні умови. Якщо кабель не пошкоджений, то інтернет завжди буде працювати на заявленій в вашому тарифі швидкості.
  • Висока швидкість. Технологія FTTB дозволяє помітно збільшити обсяг інформації, що передається. Швидкість підключення за технологією FTTB обмежена лише вашим тарифним планом і швидкістю локальної мережі всередині будівлі, яка становить до 100Мбіт/с, що достатньо навіть найвибагливішим користувачам.
  • Симетричний канал. FTTB передбачає однакову високу швидкість для вихідного і вхідного каналів.
  • Відсутність модему. Для роботи в інтернеті досить просто включити кабель в мережевий порт вашого комп’ютера. 

ADSL

ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line) – Асиметрична цифрова абонентська лінія.

ADSL створює широкосмуговий канал передачі даних, використовуючи вже існуючу телефонну лінію. Після встановлення модема, Ви отримуєте високошвидкісний канал передачі даних, який завжди готовий до роботи – в будь-який момент, коли вам це потрібно.

Смуга пропускання лінії належить користувачеві цілком. Технологія ADSL підключення дозволяє повністю використовувати ресурси лінії. Для звичайного телефонного зв’язку використовується близько однієї сотої пропускної здатності телефонної лінії. Технологія ADSL усуває цей «недолік» і використовує інші 99% для високошвидкісної передачі даних. При цьому для різних функцій використовуються різні смуги частот. Для телефонного зв’язку використовуються найнижчі частоти всієї смуги пропускання лінії (приблизно до 4 кГц), а вся інша смуга використовується для високошвидкісної передачі даних.

Так як для роботи різних функцій виділені різні частотні канали абонентської лінії, ADSL дозволяє одночасно передавати дані і говорити по телефону. Ви можете дзвонити по телефону і відповідати на дзвінки, передавати і приймати факси, одночасно з цим перебуваючи в мережі Інтернет.

Технологія підключення до Інтернет через ADSL ефективна з економічної точки зору хоча б тому, що не вимагає монтажу спеціальних кабелів, а використовує вже існуючі двопровідні мідні телефонні лінії. Тобто, якщо у вас вдома або в офісі є підключений телефонний апарат, вам не потрібно прокладати додаткові дроти для використання ADSL.

Передача даних в одну сторону здійснюється швидше, ніж в іншу. Тому слід розглядати дві швидкості передачі даних: «спадний» потік (передача даних від мережі до вашого комп’ютера) і «висхідний» потік (передача даних від вашого комп’ютера в мережу).

Факторами, що впливають на швидкість передачі даних, є технічний стан абонентської лінії (діаметр проводів, наявність кабельних відводів , скруток) і її протяжність. Загасання сигналу в лінії збільшується при збільшенні довжини лінії і зростанні частоти сигналу, і зменшується зі збільшенням діаметра дроту. Фактично, функціональною межею для ADSL є абонентська лінія довжиною 3,5 – 5,5 км. 

Технологія ADSL має такі переваги:

  • Для підключення потрібний лише модем;
  • Не потрібно проводити монтаж нового кабелю;
  • Найнижча вартість підключення.

inet